Czech and Slovak investment advisors
Verze: CZ EN SK

Jégého Alej I,II
Polyfunkční dům v centru města
Bratislava, Slovensko
506 bytových jednotek a apartmánů
www.finep.sk

Laugaricio
Obchodní centrum Trenčín, Slovensko
26 300 m2 pronajímatelných prostor
3 600 m2 retail parku
800 parkovacích míst
www.laugaricio.com

Úvod

Czech and Slovak Investment Advisors (CSIA), společný podnik Avestus Real Estate a Mint Investments, je exkluzivním investičním poradcem a správcem aktiv nemovitostního fondu Czech and Slovak Property Fund B. V. (CSPF).

CSPF bylo založeno ve třetím čtvrtletí roku 2004 a soustřeďuje se na investice do středoevropských a východoevropských nemovitostí, a to zejména v České republice a na Slovensku. Založení fondu bylo sponzorováno Českou spořitelnou, která je také jedním z investorů fondu. Mezi roky 2004 a 2007 CSIA zrealizovalo jménem CSPF celkem 23 transakcí v celkové investiční hodnotě více než 500mil Eur. Tyto investice zahrnují administrativní budovy, nákupní centra stejně jako rezidenční projekty na území České republiky a Slovenska. K dnešnímu dni spravuje CSIA cca 71 000 m2 administrativních ploch, 46 000 m2 maloobchodních ploch a dokončilo 1 500 bytů, dalších 500 je v stádiu výstavby.

Investiční strategie fondu se koncentruje na core-plus mid-cap a large-cap nemovitostní projekty o velikosti nad 10 mil EUR. Cirka 30% portfolia může být investováno do rezidenčních a komerčních developerských projektů. Součástí investiční strategie je zaměření na projekty v regionálních městech České a Slovenské republiky.